Topluluktan daha fazlası

Sadece burada bulabileceğiniz onlarca etkinlik, inanılmaz tecrübeler.

Çılgın fikirlere kapılan bir topluluk.

Gerçek bir gönüllülük deneyimi.

Bizler kendilerini geliştirmek için hayallerinin peşinden koşan üniversite öğrencileriyiz. Ulu Önder Atatürk’ün izinden, çılgın fikirlere tutkuyla bağlanıp dünyayı değiştirecek akımlara öncü olmak için çalışıyoruz.

Gönüllü Ekip

Her dönem yüzlerce başvuru arasından mülakat ile seçilen ve eğitimden geçirilen bir ekip.

Yeni Bağlantılar

Her dönem yüze yakın inanılmaz konuşmacıyı etkinliklerimizde ağırlıyoruz.

Tecrübe Kazanın

Yüzlerce e-posta, arama, toplantı ve sunumun ardından kazanılan inanılmaz iş tecrübesi.

İnanılmaz fikirler ve tecrübeler.

Gönüllü ekibin bir parçası olun.

Gönüllü olun.

Uzaydan, geleceğe doğru.

HacettepeMEC, eski adı ile SEDS Türkiye, Mart 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi’nde kuruldu. Dünyanın en büyük uluslararası uzay kulüplerinden biri olan SEDS’in (Students for the Exploration and Development of Space) Türkiye şubesi olarak faaliyete başladıktan sonra topluluk diğer üniversitelerin katılımı ve desteği ile ulusal bir yapıya dönüştü.

Dünyanın en büyük ve prestijli roket mühendisliği yarışması olan Spaceport America Cup’a 2 defa tüm ön elemeleri geçerek seçilmeyi başaran bir mühendislik takımı ve çok sayıda etkinliği hayata geçiren bir organizasyon ekibi toplulukta yer aldı.

MEC ile tanışın.

Uzay içerisinde sonsuz olasılıkları barındıran bir yapı. İnanılmaz fikirlerin hayat bulabileceği büyük bir fırsat. Bizler de genişleyen ailemizle birlikte bu olasıkların daha fazlasını keşfetmek adına yeniden yapılandık ve Hacettepe Üniversitesi Uzayın Keşfi ve Yönetimi (MEC) Topluluğu adını aldık.

Bugün Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni desteklemek adına çok sayıda çalışma yaparken, bir yandan da TEDx gibi ilham veren fikirleri ortaya çıkartan etkinliklere hayat veriyoruz. Gençlerin Ekonomik Forumu, Gökmen, Mobilite Türkiye, Dünya Uzay Haftası, Excelsior ve çok daha fazlası ile tüm akranlarımıza daha iyi bir geleceğin var olabileceğini göstermeye çalışıyoruz.

HacettepeMEC’i sosyal medyada takip edin.