BM’nin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nden biri olan ‘Nitelikli Eğitim’ in, daha iyi bir dünya için gerekliliği göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Bu gerekliliğin farkına varmak ve bu konuda gerekli adımlar atmak hem ulusal hem de uluslararası anlamda önem teşkil etmektedir. Bunun temelinde, dünyadaki bütün gelişmelerin altyapısında eğitimin bulunması yatmaktadır. Eğitimin ise kapsayıcı ve nitelikli olması amaçlanmaktadır. Teknolojik gelişmelerin bu kadar hızlı ve çeşitli olduğu bir yüzyılın, nitelikli eğitim hedefimize ulaşmamıza etkisi kaçınılmaz olacaktır.

Bizler, herkesin en temel haklarından biri olan eğitimin her bireye ulaştığı yarınlar için çalışmaktayız ve bu amaç doğrultusunda ‘yarınlar için eğitim’ mottosuyla çıktığımız bu yolda, alanında uzman kişileri nitelikli eğitimi konuşmak için sizlerle bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz.

Topluluk olarak daha yaşanabilir bir dünya inşa etme misyonu ile BM hedeflerini destekleme amacıyla her sene Eğitim Zirvesi’ni hayata geçiriyor olacağız.

MEC Eğitim Zirvesi

2021 Konuşmacıları

Alanlarının en iyileri, sürdürülebilir eğitimi tartışmak için bir araya geldi.

Tijen Mergen

 Tijen Mergen

KAGİDER Başkan Yardımcısı

Renan Tan Tavukçuoğlu

Renan Tan Tavukçuoğlu

Sosyal Girişimci

Ahmet Hançer

Ahmet Hançer

Enocta CEO

Cem Balçıkanlı

Prof. Dr. Cem Balçıkanlı

Gazi Üniversitesi

Mert Önen

Mert Önen

TEV Eğitim ve Burslar Grup Müdürü

Cengiz Hakan Aydın

Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın

Eskişehir Anadolu Üniversitesi

Ayşe Yüksel

Prof. Dr. Ayşe Yüksel

ÇYDD Genel Başkanı

Gamze Sart

Doç. Dr. Gamze Sart

İstanbul Üniversitesi